Így készült a fejléc nagyítója
legyenkeped 2007.09.06. 14:24
ígérgettem mrá, hátmost megcsináltam :)
Lássuk hogy készül a nagyítóüveg:
v Először vegyünk egy képet mert úgy nagyít a nagyító igazán ha van mit megnagyítani.. én ezt a képet választottam. Már előzőleg tettem rá egy keretet is, de ez nem fontos keret nélkül is meg lehet csinálni.. szóval ezt a képet ráhúzom a munkarétegemre.
v Aztán hozzuk létre a nagyító peremét:
Ø Ez esetben én személy szerint a photoshop alapbeállításaiban található shape-ek ( alakzatok ) közül választottam ki egy olyat ami egy karikát ábrázol.
Ø A karikával a következőket tettem: rétegstílusok közül először is kapott egy szendvicspozitív ( multiply) 44% os vetettárnyékot, aztán bevésés és domborítás következett ( bevell and embos) ahol egy conInverted 50%os kontúrt kapott. Ezzel kész is a kerete.
v A következő lépés kissé bonyolultabb lesz az üveg:
Ø Ez úgy készül, hogy köralakú alakzatrajzolóval egy akkora fehér kört készítünk, ami a keretünkbe passzol, majd a retegre ( layerre) kattinttunk.
Ø Ezután a felső menüsorban a rétegek(layers) menüpontban keresünk egy olyat hogy rétegmaszk ( layermask ) és abból a mindent mutat variációt választjuk ( a bejövő választható lehetőségek közül a felsőt ). HA most jól figyelünk az eddigi hátér és előtérszíneink megváltoznak, mivel most a maszkkal dolgozunk, maszkolunk. Itt csak fekete és fehér látszik most, de ez minket ne zavarjon. Vegyük elő a festékesvödör eszköz alól a színátmenet eszközt és válasszunk egy színátfedési módot majd húzzuk be az irányát.
Ø Csökkentsük 75%ra az áttetszőséget (opacity) és ez után kb ezt kapjuk.
v Akkor most nagyítsunk is. Ehhez az kell hogy az üveg belsejében láthatóképrészlet nagyobb és kissé életlenebb legyen mint az a rész amit nem az üvegen keresztül látunk.
Ø Készítsünk egy képmásolatot a virágos képünkről.
Ø Készítsünk egy köralakú kijelölést mely a nagyatóperem mentén halad, közben figyeljünk arra hogy végig a képmásolat rétegén dolgozzunk.
Ø A kijelölt részt transzformáljuk vagy Szerkesztés ( edit ) / szabad alakítás (free transform) Mint látni fogjuk csak a kijelölt képrészletünk változik. És ez így van jól J
Ø Továbbra is maradjon meg a kijelölés, és továbbra is a képmásolat rétegén dolgozzunk, ezúttal menjünk a szűrőkbe ( filterek) és válasszuk a blur( életlenítő) azon belül a gausian blur ( gaus életlenítés) opciót.
Ø Ez után a kijelölést még míndíg megtartva menjünk a Kijelölés menüpontba és válasszuk a invers vagy fordított kijelölés opciót, most a képmásolatunk eddig kijelöletlen részei lesznek kijelölve, amit nemes egyszerűséggel töröljünk is ki.
Ø Ez után még mindig a másolat rétegen a homályos képrészlet perem alól kilógó részeit egy kis finom radírmunkával eltűntethetjük.
v Ezt követően már csak egy kis plussz fényre van szükségünk amit egy újabb maszkolt ellipszis alakzattal érhetünk el.
Ø A fentiekben leírt módon hozzunk létre egy alakzatot ami kisebb hiszen csak a gömbölyödést fogja jelezni nem magát az egész üveget..
majd tegyünk rá hasonló maszkot mint amit az előbb az üveg elipszisére is tettünk.. ugyanazzal a módszerrel.
Ø Ez után kész is vagyunk J
|